RSS
środa, 31 grudnia 2014

Kiedy jadę do pracy jest jeszcze zupełnie ciemno. Dzisiaj było pusto na drogach, tym bardziej wydawało się, że to środek nocy.

Ostatni dzień roku. Właściwie jeszcze się nie zaczął, bo słońce wciąż po drugiej stronie.

Ostatni dzień roku, a już spotkały mnie miłe chwile. Byłam na stacji benzynowej i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu usłyszałam od pracowników stacji wiele ciepłych słów. Myślałam, że jestem dla nich anonimowa, a jednak nie... Ponoć kojarzą mnie doskonale.

Przed budynkiem stacji kolejna miła niespodzianka. Koleżanka Kasia, którą znam tylko z rozmów na przystankach, z przelotnych spotkań w urzędach i spacerach. Kolejne ciepłe słowa, kolejny miły gest.

Ten fatalny rok wreszcie się kończy. Wchodzę w nadzieją w jutro.

Dziękuję za wszystko, co było, czego doświadczyłam, co dostałam od innych. Dziękuję również Wam za to, że wpadacie tutaj poczytać o tym, co u mnie.

W głowie zawsze mam zasłyszane zdanie: W chwili śmierci widzimy całe życie, jednak nie ma tam chwil sukcesów, momentów zwycięstw. Za to widzimy, każdy nieodwzajemniony uśmiech do drugiego człowieka.

Pamiętajcie o tym równiez Wy w 2015 roku. Wszystkiego dobrego!

07:50, brommbie
Link Komentarze (16) »
wtorek, 23 grudnia 2014

Kochani!

W okresie Świąt najbardziej lubię kolędy. Są takie, które za każdym razem wyciskaja mi łzy z oczu, są takie, które kojarzą się z konkretnymi miejscami, sytuacjami, ludźmi.

Z Tatą zawsze będzie mi się kojarzyła mało znana kolęda "Przystąpmy do szopy" śpiewana na górlaską nutę. Nie zawsze jest nastrój do śpiewania, nie zawsze jest z kim. Jednak w moim domu nie ma Świąt bez kolęd.

Ciekawa jestem które kolędy Wy lubicie najbardziej.

Jutro Wigilia. Życzę Wam, aby nie zabrakło Wam miłości i bliskości. Pamiętajcie, że Bóg narodził się w ciszy i samotności. Nie było dla niego miejsca...

Niech jutro każdy z nas otworzy dla Niego drzwi swojego domu. Cieszmy się z Bożego Narodzenia, cieszmy się, że mamy z kim usiąść przy świątecznym stole. Bądźcie zdrowi i choć pogoda za oknem nie sprzyja, niech dobry nastrój Was nie opuszcza.

Wesołych Świąt!

 

 

18:30, brommbie
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2 , 3 , 4